12% попуст Добивате 1 Поен!

EYENLIP EYENLIP SUPER FOOD BLUEBERRY MASK 23ml 1 pcs

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

528 на залиха

Откако ќе ја нанесете оставете ја да делува 15-20 минути пред да ја отстраните
Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Polyglyceryl-10 Laurate, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Chlorphenesin, Hydroxyethylcellulose, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Phenoxyethanol, Fragrance

Опис

Лист маска со боровинки која што е богат извор на антиоксиданси, амино киселини и витамин Ц, Е, К и А кои помагаат во осветлувањето на кожата и во борбата против стареењето. Ќе ја зголеми еластичноста на кожата поради зајанувањето на колагенските влакна. Има антибактериски својства, нежна ексфолијација на мртвите келтки од кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница