10% попуст Добивате 16 Поени!

EYENLIP COLLAGEN POWER LIFTING EYE CREAM 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

14 на залиха

Земете мала количина од содржината по нанесувањето лосион, нанесете лесно околу очите и оставете да се впие.
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Hydragenated Polydecene, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Sorbitol, 1,2-Hexanediol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate SE, Cetyl Ethylhexanoate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG- 100 Stearate, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Panthenol, Macadamia Temifolia Seed Oil, Dimethicone, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Cetearyl Olivate, Stearyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Carbomer, Tromethamine, Palmitic Acid, Polysorbate 60 Betaine, Allantoin, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Polyacrylate- 13, Stearic Acid, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Polyisobutene, Adenosine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Hydrolyzed Collagen (0,005%), Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Myristic Acid, Rose Flower Oil, Fragrance, Polymethylsilsesquioxane

Опис

Состојката од хидролизиран колаген помага во навлажнување на кожата преку обезбедување на фактор на влажност на кожата.
А натриум хијалуронат ја прави кожата мека и сјајна со задржување на факторот на влага на кожата.
Содржи чист комплекс кој е составен од хибискус, смоква, круша, екстракти од киви кои помагаат во смирување на кожата и одржување на уредна текстура на кожата.
Придобивки:
* Ја подобрува текстурата, структурата, густината и целокупниот изглед на кожата.
* Помага за подобрување и измазнување на кожата, правејќи ја видливо енергична и здрава.
* Ја потхранува, навлажнува, ја подобрува еластичноста и помага во
осветлување на пигментацијата.
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА:Сите типови на кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница