12% попуст Добивате 18 Поени!

EYENLIP COLLAGEN HYDROGEL EYE PATCH 60pcs

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

По чистење и тонирање, нанесете од лепенките под очите. Оставете околу 20 до 40 минути, а потоа отстранете ги. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Agar, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Sucrose, Xanthan Gum, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Carrageenan, Carbomer, Allantoin, Mica, Titanium Dioxide, Tin Oxide, Carmine, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Natto Gum (10ppm), Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Portulaca Oleracea Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Acetyl Hexapeptide-8, Methylparaben, Fragrance. 

Опис

Хидрогел лепенки, кои што ќе ви овозможат интензивна хидратација и ќе го подобри изгледот на фините линии и брллките, благодарение на колаген во нивниот состав. Колагенот е клучна состојка, која што ќе помогне да се одржи еластичноста на кожата и цврстината на кожата. Исто така содржи и алантоин, и екстракт од алое вера кои што интензивно ја хидрираат деликатната кожата, и ќе ја заштитат од оштетување од надворешни влијанија. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница