12% попуст Добивате 15 Поени!

EYENLIP COLLAGEN 3R HYALURONIC EYE SERUM 25ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

46 на залиха

Нанесете соодветна количина на пределот околу очите и тапкајте со врвовите на прстите за подобро да се апсорбира.
Water, Methyl Gluceth-20, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Polyisobutene, Betaine, Polyacrylamide, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, C13-14 Isoparaffin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Trideceth-10, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Laureth-7, Fragrance, Panthenol, Allantoin, Adenosine, Disodium EDTA, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Collagen, Phenoxyethanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Honey Extract, Milk Extract, Propolis Extract, Royal Jelly Extract, Milk Protein Extract

Опис

 Серум со три ролери за врвна нега во пределот околу очите. Трите ролери нежно ќе го масираат пределот околу очното подрачје и усните, и ќе и обезбедат интензивна нега на фините линии и брчките. Овој серум има гел текстура, која што нема да остави леплив слој по нанесување, а воедно ќе ја хидрира кожата и ќе ја зголеми еластичноста. 

Исто така содржи и хијалуронска киселина и хидролизиран колаген кои што се совршени за сувите делови на кожата околу очите и нежните делови на лицето. Има природен протеин за зајакнување на кожата, глицерин за длабинско хидрирање. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница