10% попуст Добивате 12 Поени!

EYENLIP CICA Ph Balance Cleansing Gel 150ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

2 на залиха

Нанесете соодветна количина од гелот за миење, нанесете вода и запенете со дланките. Нежно масирајте го лицето. Темелно исплакнете со млака вода.
Water, Glycerin, Sodium Cocoyl Alaninate, Hydroxypropyl Methylcellulose, 1,2-Hexanediol, Sorbitol, Citric Acid, Hydroxyethylcellulose, Centella Asiatica Extract 0.098% (= 980ppm), Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Succinic Acid, Camelia Sinensis Leaf Extract, Bambusa Vulgaris Water, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Butylene Glycol.

Опис

Гел за миење на лице кој што е благ и нежен со ниска pH вредност за да ја балансира кожата и да и даде влажна мека текстура. Ќе ја зајакне бариерата на кожата, нема да ја иритира и нежно ќе ја исуши без да ја пресуши и без да ја затегне. Го балансира нивото на масло-вода на кожата. Може да го користат и сите оние со чуствителна кожа. Исто така содржи и екстракт од цика, со што може да користат и тие што имаа кожа склона кон акни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница