12% попуст Добивате 16 Поени!

EYENLIP CICA CALMING SUN CREAM SPF50 PA+++ 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

19 на залиха

Земете ја потребната количина од кремот и нанесете рамномерно на суво лице и тело
Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Butylene Glycol, Niacinamide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide (Ci 77891), Centella Asiatica Extract, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60, Arachidyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glycerin, Stearic Acid, Palmitic Acid, Behenyl Alcohol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Polyacrylamide, Arachidyl Glucoside, Aluminum Hydroxide, Oleth- 10, C13-14 Isoparaffin, Adenosine, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Myristic Acid, Arachidic Acid, Carbomer, Triethanolamine, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance, Cinnamal, Citronellol, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional

Опис

Кремот ја штити вашата кожа од ултравиолетово зрачење.
Покрај тоа, кремот содржи екстракт од азиска центела, кој е погоден
дури и за чувствителна кожа, ја смирува кожата и дава чувство на
удобност.

Водоотпорен.
Нема леплив слој.
Природен тон.
Тројна функционалност:
• Белење
• Измазнување на брчките
• УВ заштита
• Ниацинамид (витамин Б3) има смирувачки, себорегулаторни и
антиоксидантни својства. Ја враќа природната обвивка на кожата, ја
навлажнува и подмладува кожата. Помага и во борбата против
пигментацијата, отокот и акните.
• Азиската центела ја обновува кожата оштетена од сонцето, ја
продолжува младоста на кожата. Ја поттикнува регенерацијата на
кожата и делува како антисептик.
• Аденозинот има многу функции:

* го зголемува производството на колаген во кожата;
* го зголемува производството на еластин во кожата;
* го намалува бројот и длабочината на брчките;
* ја измазнува кожата;
* го забава стареењето на кожата;
* ги штити клетките од оксидација;
* Ја заштитува кожата од УВ зраци и негативни надворешни
фактори;
* има исцелувачко дејство;
* има антиинфламаторно дејство;
* ги штити клетките од оксидација;

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница