12% попуст Добивате 19 Поени!

EYENLIP CICA BLEMISH CLEAR CREAM 50g

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

17 на залиха

Откако ќе ја исчистите и подготвите кожата, истурете соодветна количина и нанесете ја на целата кожа. Нежно тапкајте за оптимална апсорпција.
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Cetearyl Alcohol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Xanthan Gum, Dimethicone, Hydrogenated Polydecene, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Fragrance, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Biosaccharide Gum-1, Phenoxyethanol, Disodium Edta,Dipotassium Glycyrrhizate, Panthenol, Beta-Glucan, Camellia Sinensis Leaf Extract, Asiaticoside, Madecassoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Chrysanthellum Indicum Extract , Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Cymbopogon Citratus Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract,Mentha Piperita (Peppermint) Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Saccharomyces Ferment

Опис

EYENLIP Cica Blemish Clear Cream е специјално формулиран за лекување на акни и воспаленија. Кремот ја храни и навлажнува кожата, ја враќа рамнотежата помеѓу влагата и маснотијата, го намалува црвенилото и иритацијата поврзани со осип, го зајакнува заштитниот слој на кожата.
Придобивки:
* Ја храни и навлажнува кожата за да ја направи чиста и еластична.
* Го балансира нивото на маснотии и влага на кожата и ја одржува здрава.
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: Сите типови на кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница