12% попуст Добивате 9 Поени!

EYENLIP CERAMIDE RICE CLEANSING FOAM 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

4 на залиха

Истурете количина колку зрно грашок на влажна дланка и направете пена. Нанесете на лицето и нежно масирајте со движења нанадвор избегнувајќи ги пределот околу очите и усните. Исплакнете темелно со млака вода.
Water, Stearic Acid, Myristic Acid, Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cocamidopropyl Betaine, Polysorbate 20, Glycol Distearate, Phenoxyethanol, Fragrance, Hydroxyethylcellulose, Methylparaben, Sodi um Chloride, Lactose, Microcrystalline Cellulose, Disodium EDTA, Hydroxypropylcellulose, Octyldodecanol, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Titanium Dioxide (Ci 77891), Aspergillus/​Rice Ferment Extract

Опис

EYENLIP Ceramide Rice Cleansing Foam е високо ефикасна пена за секојдневна нега на кожата со деликатна кремаста текстура и се состои од четири вкусови кои се справуваат со различни проблеми на кожата. Ceramide Rice Cleansing Foam е формулирана со екстракт од ориз, кој помага во кондиционирање на кожата и има длабоко навлажнувачки, негувачки и омекнувачки ефект.
Придобивки:
* Ја забрзува регенерацијата на клетките и има смирувачки и
антивоспалителни својства.
* Го изедначува тонот на кожата и ја осветлува пигментацијата.
* Ја спречува иритацијата на кожата истовремени навлажнувајќи ја.
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: Сите типови на кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница