12% попуст Добивате 9 Поени!

EYENLIP CERAMIDE CICA CLEANSING FOAM 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

26 на залиха

Истурете количина колку зрно грашок на влажна дланка и направете пена. Нанесете на лицето и нежно масирајте со движења нанадвор избегнувајќи ги пределот околу очите и усните. Исплакнете темелно со млака вода.
Water, Stearic Acid, Myristic Acid, Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cocamidopropyl Betaine, Polysorbate 20, Glycol Distearate, Phenoxyethanol, Fragrance, Hydroxyethylcelluslose, Methylparaben, Sodium Chloride, Centella Asiatica Extract, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Madecassoside (10ppm), Octyldodecanol, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol

Опис

EYENLIP Ceramide Cleansing Foam е високо ефикасна пена за секојдневна нега на кожата со деликатна кремаста текстура и се состои од четири ароми кои се справуваат со различни проблеми на кожата. Пената за чистење Ceramide Cica е формулирана со екстракт од азиска центела, кој има моќно лековито и подмладувачко дејство на кожата. Ги забрзува процесите на епителизација, го потпомага заздравувањето на разни микро-оштетувања, помага при справување со акните и има заштитен ефект.
Придобивки:
* Помага за обновување на оштетената кожа и подобрување на трагите на кожата.
* Помага за смитување и заштита на чувствителната кожа.
* Ја спречува иритацијата на кожата истовремено навлажнувајќи ја.
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: Сите типови на кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница