12% попуст Добивате 9 Поени!

EYENLIP CERAMIDE APPLE CLEANSING FOAM 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

16 на залиха

 Нанесете соодветна количина од гелот за миење, нанесете вода и запенете со дланките. Нежно масирајте го лицето. Темелно исплакнете со млака вода.
Stearic Acid, Myristic Acid, Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cocamidopropyl Betaine, Glycol Distearate, Phenoxyethanol, Fragrance, Hydroxyethylcellulose, Methylparaben, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Octyldodecanol, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Caprylyl Glycol, Water, Polysorbate20, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Titanium Dioxide (CI 77891), Citrus Limon Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Fragaria Chiloensis Fruit Extract, Capsicum Annuum Fruit Extract, Citrus Paradisi Seed Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Centella Asiatica Extract, Pulsatilla Koreana Extract, 1, Vitis Vinifera Fruit Extract, Citrus Limon Fruit Extract (76ppm), Malus Domestica Fruit Extract (76ppm), Actinidia Chinensis Fruit Extract, Aspergillus/Rice Ferment Extract (1ppm), Purified Water, Hydroxypropyl Cellulose, Polysorbate 20, Punica Granatum Fruit Extract, Microcrystalline Cellulose, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract (113ppm), Malus Domestica Fruit Extract, Lactose, Butylene Glycol, 2-Hexandiol, 1,2-Hexanediol, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Junos Fruit Extract, Madecassoside (10ppm)

Опис

Пена за чистење на лице која што содржи церамиди и е формулирана за нежно чистење на кожата без иритации. После чистењето кожата е хидрирана без чуство на затегнатост. Со екстрак од јаболко за хидрирање и смирување на кожата. Текстура слична на крема која што формира густа пена за нежно и беспрекорно чистење.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница