12% попуст Добивате 18 Поени!

EYENLIP Blemish Vita C Squeeze Ampoule 30ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

10 на залиха

Откако ќе ја исчистите и подготвите кожата со тонер, нанесете неколку капки и рамномерно распоредете по целата кожа. Нежно тапкајте за оптимална апсорпција.
Water, Hippophae Rhamnoides Extract, Niacinamide, Glycerin,  3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Adenosine, Butylene Glycol, Honey Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot ) Root Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Capsicum Annuum Fruit Extract, Citrofortunella Microcarpa Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Trehalose, Dipropylene Glycol , Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Tromethamine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Fragrance

Опис

EYENLIP Blemish Vita C Squeeze Ampoule е серум збогатен со витамински деривати кој и дава еластичност на слабата кожа. Тоа е двофункционална ампула за избелување и против брчки, која лесно се нанесува со емулгирачки тип, брзо се апсорбира и не е леплива.
Придобивки:
* Помага во намалување на пегите и го потиснува производството на
меланин за одржување на чиста кожа.
* Го осветлува и изедначува тонот на кожата и дава здрав сјај.
* Се бори против воспалението, ги регенерира оштетените ткива и
обезбедува длабока хидратација.
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: Сите типови на кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница