12% попуст Добивате 19 Поени!

EYENLIP Black Snail All In One Cream 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

13 на залиха

1. Откако ќе ја измазните текстурата на кожата, земете соодветна количина на дланката и размачкајте ја нежно по текстурата на кожата. 2. Се фокусира на главните точки на стареење кои се формираат со повторливите движења на лицето. 3. Загрејте ја содржината во дланката за нежно да го намачкате лицето и да ви помогне за брза апсорпција.
Snail Secretion Filtrate (74%), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Olivate, Niacinamide, Sorbitan Olivate, Cyclopentasiloxane, Behenyl Alcohol, Water, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Sodium Polyacrylate, Cetearyl Alcohol, Chlorphenesin, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Coptis Japonica Root Extract, Allantoin, Panthenol, Beta-Glucan, Glycerin, Adenosine, Polysorbate 20, Disodium EDTA, Bellis Perennis (Daisy) Flower Extract, Viola Mandshurica Flower Extract, Tulipa Gesneriana Flower Extract, Iris Versicolor Extract, Citrus Aurantium Flower Extract, Caprylyl Methicone, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polyglyceryl-10 Oleate, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Hydrogenated Lecithin, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Tocopheryl Acetate, Fragrance

Опис

1. Екстрактите од слузот од црн полжав ја зацврстуваат кожата, состојката Аква Ши Путер создава влажен слој на кожата.
2. Има аденозин кој ја подобрува еластичноста на кожата и ниацинамид кој ја осветлува кожата.
3. Содржи природни суровини од 5 различни цветови; цвето од лале,
љубичица, маргаритка, ирис и горчлив портокал- за да делува на
антиоксидациски, антиинфламаторно и навлажнувачки.
4. Ексклузивната леплива текстура на eyeNlip ја исполнува влагата во внатрешноста на кожата и создава влажен слој.
Придобивки:
* Ја потхранува кожата која ја изгубила виталноста и еластичноста.
* Лепливата текстура ја исполнува влагата во внатрешноста на кожата и создава влажен слој.
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: Сите типови на кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница