12% попуст Добивате 3 Поени!

EYENLIP BLACK O2 BUBBLE MASK CHARCOAL 20g

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

8 на залиха

Пред употреба, протресете ја ќесичката. После миење на лицето нанесете ја маската и држете ја 15 минути и исплакнете со млака вода. 
Water, Glycerin, Disiloxane, Dipropylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Copolymer, Methyl Perfluorobutyl Ether, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Potassium Cocoate, Potassium Cocoyl Glycinate, Allantoin, Chlorphenesin, Hydroxyethylcellulose, Hexylene Glycol, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Panthenol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Cymbopogon Citratus Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Chrysanthellum Indicum Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Magnolia Kobus Flower Extract, Zanthoxylum Alatum Fruit Extract, Chrysanthemum Morifolium Flower Extract, Sophora Angustifolia Root Extract, Centella Asiatica Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Luffa Cylindrica Fruit Extract, Pisum Sativum (Pea) Seed Extract, Coix Lacryma-Jobi Ma-yuen Seed Extract, Panax Ginseng Root Extract, Rosa Hybrid Flower Water, Acorus Calamus Root Extract, Cnidium Officinale Root Extract, 1,2-Hexanediol, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Morus Alba Fruit Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Ginkgo Biloba Nut Extract, Fragrance, Limonene, Charcoal Powder (1000ppm), Volcanic Ash (1000ppm), Sodium Cocoyl Apple Amino Acids Arginine, Arginine, Sodium Cocoyl Apple Amino Acids, Methyl Perfluoroisobutyl Ether, Methyl Perfluoroisbutyl Ether, Artemisia Princeps Extract, Artemisia Prince PS Extract, Volcanic Ash

Опис

 Пенлива маска за лице, која што формира меурчиња O2 кои што ќе ги исчистат сите нечистотии од кожата, себумот и мртвите клетки. Формулирана е со вода од роза и екстракт од калинка за смирување на кожата и јаглен за длабинско чистење на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница