12% попуст Добивате 18 Поени!

EYENLIP AC CLEAR TONER 150ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

28 на залиха

Земете ја соодветната количина од производот и подеднакво распространете го на кожата.
Water, methylpropanediol, dipropylene glycol, 1,2-hexanediol, peg-60 hydrogenated castor oil, betaine, panthenol, tromethamine, citric acid, disodium edta, sodium hyaluronate, betaine salicylate, butylene glycol, phenoxyethanol, caprylyl glycol, centella asiatica extract, eucalyptus globulus leaf extract, houttuynia cordata extract, cuscuta australis seed extract, selaginella tamariscina extract, lavandula angustifolia oil, clary oil, abies sibirica oil, orange peel oil, amyris balsamifera bark oil, cymbopogon citratus leaf oil, citral, limonene, linalool

Опис

Тонер со салицилна киселина за проблематична, мрсна, комбинирана, чувствителна кожа, склона кон акни. Прави ексфолијација на мртвите клетки, смирува, го контролира вишокот на излачување на себум, го третира воспалението на кожата и ги елиминира причините за појава на акни.
Содржи centella asiatica и houttuynia cordata екстракти кои ја смируваат и помагаат кожата да остане чиста со отстранување на себумот и помагаат во негата на кожата. Исто така содржи разни растителни масла кои и даваат енергија на уморната кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница