12% попуст Добивате 5 Поени!

EYENLIP 98 ALOEVERA SOOTHING GEL 115ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

11 на залиха

 Нанесете соодветна количина на чиста кожа Може да се користи како маска за лице нанесете соодтветна коичина на лицето и почекајте 5-10 минути па исплакнете.  Нанесете соодветна количина после депилација или бричење на лицето или телото како смирувачка крема.  Може да се користи како есенција за оштетени врвови од косата
Purified Water, Glycerin, Triethanolamine, Carbomer, Phenoxyethanol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Aloe Babadensis Leaf Extract (1,000ppm), Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Centella Asiatica Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, Propolis Extract, Disodium EDTA, Fragrance

Опис

Гел кој што содржи екстракт од лист од алое вера за хидрирање и смирување на кожата. Може да се користи и за чуствителна кожа, склона кон акни, уморна и дехидрирана кожа. Поради изобилствто на вода од алое ја одржува кожата хидрирана и еластична правејќи ја сјајна. При користење на воспалена кожа дава ефект на ладење. Ефикасен е во затегнување на проширените пори поради природна конвергенција. Има гел текстура која што е освежителна и не остава чуство на лепливост ни масен слој.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница