12% попуст Добивате 19 Поени!

EYENLIP 24K GOLD & PEPTIDE AMPOULE CREAM 50g

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

16 на залиха

По чистењето, прескокнете го чекорот со ампулата и на крајот од негата на кожата земете ја соодветната количина од производот и нанесете рамномерно. Производот има високо ниво на влага, но е лесен, така што овој производ може да се користи како основа за шминка.
Water, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Dipropylene Glycol, Hydroxyethyl Urea, Polysorbate 80, Glycosyl Trehalose, Carbomer, Arginine, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Betaine, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Allantoin, Gold (100ppm), Tocopheryl Acetate, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Honey Extract, Palmitoyl Tripeptide-5(11ppb), Acetyl Hexapeptide-8(5ppb), Copper Tripeptide-1(5ppb), Palmitoyl Tripeptide-1(3ppb), Palmitoyl Tetrapeptide-7(2.5ppb), Palmitoyl Dipeptide- 7(2ppb), Paimitoyl Hexapeptide-12(2ppb), Palmitoyl Pentapeptide-4(1ppb), Phenoxyethanol, Cl 15985, CI 19140, Fragrance

Опис

EYENLIP Крема со 24К злато и пептидна ампула е крема против стареење која обезбедува луксузна нега на кожата. Нејзината лесна гелна текстура прошарана со златни честички нежно ја обвива кожата, брзо се апсорбира и ви овозможува да ја трансформирате за кратко време. Дејството на кремата е насочено кон негување на кожата, зголемувајќи ја нејзината еластичност. Со редовна употреба помага за измазнување на брчките и му дава сјај на лицето.
ПРИДОБИВКИ:
* Има ниско ниво на масло, така што подлогата и другата шминка во прав се одржуваат подолго и цврсто ја држат шминката.
* Тоа е тип на гел што брзо се впива, кој не се лепи и освежува и ја
надополнува влагата.
* Има интензивно подмладувачко дејство на кожата и ја осветлува
пигментацијата предизвикана од стареењето.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: Сите типови на кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница