10% попуст Добивате 16 Поени!

ETUDE HOUSE Sunprise Mild Watery Light SPF50+/PA+++ 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

6 на залиха

Користете го како последен чекор од рутината преку ден. Нежно нанесете на деловите од телото подложни на сонце, односно лице, врат, деколте, раце и нозе.
Water / Aqua / Eau, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Alcohol, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Dicaprylyl

Опис

Etude House Sunprise Mild Watery Light е освежителен гел со лецитин и со лесна формула за заштита од сонце кој интензивно ја штити кожата.
Гелот е збогатен со УВ заштита спф 50 и ја штити кожата од предвремено стареење предизвикано од штетно изложување на сонце. Содржи 20 вида на растителни состојки кои придонесуваат за поздрава кожа:
-екстракт од Dwarf ground sedge & семки од сончоглед за заштита од УВ зраци
– акаи бери и ацерола за зголемена виталност на кожата
-тушт (portulaca oleracea), тигрова трева (centella asiatica) и бела имела (mistletoe) ја релаксира кожата.
НАВЛАЖНУВАЧКИ ГЕЛ за заштита од сонце со нелеплива и растворлива формула, пријатна за кожата што лесно се размачкува на кожата и остава чист финиш.
НЕЖЕН НО ЕФИКАСЕН: Одличен и за оние со чувствителна кожа! Ја заштитува кожата од УВ зрачење, без притоа да ја исфрла.
Содржи органски филтри кои даваат широк спектар на заштита од УВ зрачење:
Octinoxate – UVB
Homosalate – UVB, UVA II
Octisalate – UVB
Uvinul A Plus – UVA II, UVAI
Octocrylene – UVB
ЛЕСЕН: Гелот има толку лесна формула што ќе заборавите дека сте го нанеле, се прилагодува на тонот на вашата кожа. Не предизвикува тешко чувство на лицето и не ја менува бојата на тенот на кожата.
ПРИКЛАДНО И ВПЕЧАТЛИВО ПАКУВАЊЕ: Туба погодна за да ја ставите во ташна и да ја земете со себе каде и да одите!
Корисни информации:
УВА – ултравиолетови зраци со долга бранова должина продираат длабоко во кожата и предизвикуваат предвремено стареење на кожата, брчки и темни дамки.
УВБ – ултравиолетови зраци со кратка бранова должина се главна причина за изгореници од сонце и рак на кожата.
PA – колку повеќе плусови, толку подолга заштита од УВА
SPF – Колку поголем фактор, толку подолга заштита од УВБ

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница