40% попуст Добивате 3 Поени!

Etude House My Beauty Tool Pimple Popper

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

1. Убаво измијте го алатот пред употреба. 2. Поставете топла крпа на лицето и почекајте барем 5 минути за нежна ексфолијација. 3. Нежно пристинете ја акната со алатот за да ја исцедите. 4. Избришете ја истиснатата акна со стерилизирачки алкохол на козметичко памукче и завршете со смирувачки производи за нега.

Опис

Едноставен и ефективен двоен алат за отсранување на белки, црнки, мозолчиња. Изработен од нерѓосувачки челик, овој алат за чистење на порите многу лесно ги отстранува мозолчињата, црнките и белките без да ја повреди и остави лузни на кожата во текот на процесот. Дизајн со две страни, наменети за пошироките и потесните делови од лицето, отпушувајќи ги затнатите пори и отстранувајќи ги мозолчињата од корен за подобра и измазнета текстура на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница