10% попуст Добивате 9 Поени!

Etude House Dr.Mascara Fixer For Super Longlash 6ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете од оваа гел маскара по нанесување на обичната маскара.
Isododecane, Hydroxypropyl Dimethiconylpropyl Acrylates Copolymer, Dextrin Palmitate/Ethylhexanoate, Trimethylsiloxysilicate, Polyethylene, Disteardimonium Hectorite, Polypropylsilsesquioxane, Nylon-6, Propylene Carbonate, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Polyhydroxystearic Acid, Silica, Water, Butylene Glycol, Triethoxycaprylylsilane +/- Black Iron Oxide (CI 77499), Yellow Iron Oxide (CI 77492), Red Iron Oxide (CI 77491), Carbon Black (CI 77266), Mica (CI 77019)

Опис

Оваа маскара зацврстувач на Etude Hose е нивниот најпродаван производ, продадена во преку 3 милиони примероци.
Станува збор за транспарентна зацврстувачка гел маскара која е водоотпорна и обезбедува перфектно извиткани трепки во секоја околина и клима. Формулата содржи микро црни влакна и екстракти од црна храна за издолжување на трепките и нивна долготрајност. Нанесете од оваа гел маскара по нанесување на обичната маскара.
Спречува замачкување и опаѓање на трепките.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница