10% попуст Добивате 7 Поени!

ETUDE HOUSE Dear Darling Water Gel Tint Ice Cream OR205 Apricot Red 4.5g

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

7 на залиха

Нанесете мала количина на центарот на усните и постепено градуирајте нагоре.
WATER / AQUA / EAU, GLYCERIN, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, PROPANEDIOL, TREHALOSE, PENTYLENE GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, TROMETHAMINE, POLYACRYLATE-13, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), RED 33 (CI 17200), YELLOW 6 (CI 15985), GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, POLYISOBUTENE, FRAGRANCE / PARFUM, BUTYLENE GLYCOL, SILICA, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, ALUMINA, BLUE 1 (CI 42090), PHENOXYETHANOL, SAPINDUS TRIFOLIATUS FRUIT EXTRACT

Опис

Посакувате нијансирани, сочни усни со најприродниот изглед ever?
ETUDE HOUSE Dear Darling Water Gel Tint Ice Cream ги нијансира усните во прекрасни слатки бои инспирирани од убавините на летото и сладоледот и ви обезбедува екстремно хидрирани, освежени и сочни усни.Овој water gel tint изобилува со витамини, минерали и навлажнувачки екстракти од црвено овошје кои ќе им обезбедат неверојатна хидратација на вашите усни. Усните нијансирани со овој water гел tint неизбежно ќе допринесе за ваш поенергетски, жив, витален а сепак природен изглед. По нанесување, веднаш се впива во
кожата и има долготраен ефект, без да остави апсолутно никакво чувство на лепливост.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница