10% попуст Добивате 3 Поени!

Etude House Brightening Eye Patch

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

По чистењето на кожата подгответе ја со тонирање. Нанесете ги лепенките на околуочното подрачје. Оставете ги да делуваат од 10-20 минути. Откако ќе ги отстраните, нежно истапкајте го остатокот од кремата на кожата.
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Cetyl Ethylhexanoate, Cyclopentasiloxane, C12-16 Alcohols, Palmitic Acid, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Tromethamine , Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Lecithin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Stearic Acid, Glyceryl Caprylate, Ethylhexylglycerin, Adenosine , Disodium EDTA, Coptis Japonica Root Extract, Fragrance, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Fruit Extract, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP

Опис

Овие хидратантни лепенки наменети за третман на кожата на околуочното подрачје помагаат во осветлување на кожата и намалување на појава на брчки и фини линии, оставајќи го околуочното подрачје видливо блескаво со помладолик изглед. Подлогоата на лепенката е обложена со уретан па на тој начин активните состојки не испаруваат, овозможувајќи и на кожата да ги впие поефикасно. Има богата хидратантна крема која темелно се апсорбира во деликатната кожа, оставајќи го вашето околуочно подрачје блескаво со помладолик изглед. Хијалуронската киселина, екстрактот од тиква и церамидите обезбедуваат потхранување и хидратација на кожата околуочното подрајче, а со тоа и нејзино осветлување и намалување на појавата на фини линии и брчки.
Лепенките се доволно широки и ги опфаќаат и образите.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница