10% попуст Добивате 4 Поени!

Etude Drawing Eye Brow 0.25 g #05 Gray

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

14 на залиха

Чекор 1 – Користете го врвот од моливчето и исцртувајте ги веѓите од долу нагоре во нивната природна големина. Чекор 2 – Користете ја четкичката од другата страна на моливот и исчешлајте ги веѓите во посакувата форма. Чекор 3 – За дебело нанесување – нанесете со широката страна на врвот започнувајќи од почетокот на веѓата па се до крајот на широкиот дел и нежно исцртувајте ја највисоката централна точка од веѓата. Чекор 4 – За тенко нанесување - користете ја тенката страна од моливчето да ги исцртате вашите веѓи од највисоката централна точка до опашката.
Hydrogenated Soybean Oil, Hydrogenated Coco-Glycerides, Hydrogenated Vegetable Oil, Zinc Stearate, Stearic Acid, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Tocopherol, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Ascorbyl Palmitate, Hexylene Glycol, Mica, Iron Oxides, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Iron Oxides

Опис

Најпродаваното моливче и четка за исцртување на веѓи на Etude House има за цел да ви обезбеди веѓи со најприроден можен изглед. Дизајниран со врв во форма на триаголник, со кој може многу лесно да ги исцртате, пополните и средите бојата на вашите веѓи, онака
како вие посакувате. Содржи Витамин Е кој обезбедување хидратација на влакната, но и нежно нанесување за исцртување на посакувата форма на веѓи. Бојата е ултра природна и овозможува нанесување дури и по неколку пати во текот на денот, а сепак го обезбедува најприродниот изглед. Од другата страна моливот за веѓи има мека четкичка со која ќе ги исчешлате вашите веѓи и одржувате во посакуваната форма.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница