Добивате 8 Поени!

ENOUGH W vitamin vita vital hand cream 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

2 на залиха

По миењето на рацете, нанесете на кожата и рамномерно намачкајте.
Purified Water, Sunflower Seed Oil, Glycerin, Cetarylyl Alcohol, Petrolaum, Stearic Acid, Sorthamic Sesquioleate, Glyceryl Stearate S, Sortan Stearate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Phenoxy ethanol, Fiji-100 stearate, carbomer, triethanol amine, hydrolamide (500ppm), panthenol, aloe vera leaf extract, sea water, cypress leaf extract, centella extract, portulacaextract, Trehalose, honey extract, butylene glycol, nicotinoyl dipeptide-23,1,2-hexanedipeptide, caprylylglycol.

Опис

Крема за раце која изобилува со витамини, има смирувачко и подмладувачко дејство, темелно ја хидрира и потхранува кожата на рацете. Во својот состав содржи: колаген, Витамин Ц, Витамин Б3, Витамин Б5, Сончогледово малсо, Глицерин, Стеаринска киселина, Алое Вера.

 

Активни состојки:

 

 1. Витамин Ц – ја заштитува кожата од штетните слободни радикали и УВ зраците, спречува пукање на кожата.
 2. Колаген – ја зголемува еластичноста на кожата, ги намалува брчките, ја елиминира сувоста, ја активира синтезата на сопствениот колаген.
 3. Сончогледово масло – богат со витамини А, Е и Д, има навлажнувачки и регенерирачки својства, сувата кожа ја прави мека, еластична и мазна и штити од надворешни загадувања.
 4. Глицерин – врши подобро продирање на влагата во подлабоките слоеви на кожата, спречува честичките од прашина и микроорганизмите да навлезат во епидермисот.
 5. Стеаринска киселина – длабоко ја навлажнува кожата, спречува дехидрација, има антивоспалително и смирувачко дејство и штити од штетното ултравиолетово зрачење.
 6. Алое вера – го смирува воспалението, регенерира, тонизира и ја штити кожата од надворешни загадувања.
 7. Пантенол (витамин Б5) – ја стимулира регенерацијата на кожата и производството на колаген, ги измазнува брчките, ја навлажнува и ја храни сувата кожа.
 8. Ниацинамид (витамин Б3) – го забрзува обновувањето на кожата, ја подобрува нејзината еластичност и бариерната функција, ефикасно ја изедначува кожата на рацете и ги осветлува дамките.

Како се користи


X
0
  Корпа
  Кошничката е празнаПродавница