Добивате 10 Поени!

ENOUGH W collagen pure shining foam cleansing 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

20 на залиха

Нанесете соодветна количина и нежно тријте го лицето со млака вода
Purified Water, Mystic Acid, Glycerin, Dipropylene Glycol, Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Cocamidopropyl Betaine, Lauric Acid, Cericyl Stearate, Lauraid Diepyrease -100 Stearate, Phenoxy Ethanol, Fragrance, Hydrolyzed De Collagen (500ppm), Disodium Etieti, Allantoin, Niacinamide, Panthenol, Aloe Vera Forgetme Extract, Seawater, Cypress Leaf Extract, Centella Extract, Portuguese Extract, Trehalose, Honey Extract, Butylenecholyol Nicotinyl Die Pantide -23,1,2-Hexanedi Caprylyl Lysate.

Опис

Пена за чистење на лице која нежно, а ефикасно ја чисти кожата од насобраните нечистотии и шминка без да предизвика иритација. Ја регенерира кожата, темелно прочистува порите и го намалува воспалението и црвенилото. Со редовна употреба ќе почувствувате мазна и поеластична кожа со помалку црнки.

Клучни состојки:

1. Морски колаген – ја зголемува еластичноста на кожата, ја навлажнува и омекнува.
2. Ниацинамид – ги измазнува брчките, ги осветлува флеките од акни и се бори со пигментацијата,
3. Комплекс од пептиди – вршат регенерација на клетките оштетени од ултравиолетовото зрачење.
Покрај тоа, Enough W Collagen Pure Shining Foam Cleansing содржи екстракти од Азиска Центела и Алое вера што ја ублажуваат иритацијата, го намалуваат лупењето и црвенилото на лицето.

Наменета за сите типови на кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница