Добивате 10 Поени!

ENOUGH Collagen moisture Sun cream SPF50 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Purified Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium dioxide, Ethylhexyl Salicylate, 4-Methylbenzylidene Camphor, Butylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Cetyl Ethylhexanoate, Butyl Alcohol, Butylmethoxydibenzoylanic acid, Methylcarbide, Glycerin -100 Stearate, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Polymethyl Methacrylate, Carbomer, Xanthan Gum, Dimethicone, Sunflower Seed Oil, Fragrances, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Collagen (0.1%), Leaf Sodium Sodium EDTA, Raven Extract, Rosemarylower Extract, Oxygen / Oxygen Extract, Thyme Extract.

Опис

СПФ крема што содржи колаген како клучна состојка што ефикасно ја заштитува кожата од УВ зрачење, воедно и пружа хидратација, ја зголемува нејзината еластичност и ја измазнува. Благодарение на својата избалансирана формула, оваа спф крема има и други придобивки како намалување на ризикот од развој на пигментација, спречување дехидрација на кожата и активирање на природниот процес на производство на колаген. Резултатот е свежа, одморена кожа, без оглед на временските услови или надворешните влијанија. Содржи минерални и хемиски филтри.

Наменета е за за сите типови на кожа, за бремени жени и доилки.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница