Добивате 12 Поени!

ENOUGH Collagen moisture foundation 13 100ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

8 на залиха

Опис

Лесна течна пудра, што создава природен тон и текстура на вашата кожа, го изедначува тенот, му дава сјај и свежина, едноставно е одлична за секој ден.

Придобивки:

Благодарение на хидролизираниот колаген во својот состав, оваа пудра ја заситува кожата со влажност на клеточно ниво, зголемувајќи ја нејзината еластичност и цврстина. Има високо пигментирана текстура која се прилагодува на тонот на вашата кожа, содржи спф 15 и ги покрива несовршеностите на кожата, не нагласува лупење, не ги затнува порите и не предизвикува мрсен сјај.

Клучни состојки:

1. Хијалуронска киселина – ја заштитува кожата од влага и го спречува нејзиното губење, ги измазнува брчките и фините линии и ги лекува раните од акните, го подобрува тенот и ја прави кожата мека и еластична.
2. Бета-глукан – има моќно антибактериско и антимикробно дејство, го забрзува процесот на обновување и регенерација, ја изедначува структурата на кожата на лицето, а исто така го спречува предвременото стареење на кожата.
3. Екстракт од Азиска Центела – го нормализира хидролипидниот баланс на кожата, ја забрзува регенерацијата на клетките во кожата, ја подобрува циркулацијата на крвта, а со тоа значително ја зголемува еластичноста.

Наменета е за сите типови на кожа и е достапна во три нијанси.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница