Добивате 6 Поени!

ENOUGH Collagen moisture essential mist 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

88 на залиха

Испрскајте го лицето на растојание од 20 см од лицето. Може да се користи и пред нанесување шминка или за фиксирање на шминка или за елиминирање на чувството на сувост и затегнатост на кожата во текот на денот.
Water, ethanol, glycerin, polysorbate 80, sodium hyaluronate, methylparaben, allantoin, sodium citrate, imidazolidinyl urea, fragrance, benzophenone-9, disodium edta, hydrolyzed collagen.

Опис

Мист/Тонер кој пружа навлажнување и освежување на кожата веднаш чим се нанесе, елиминирајќи го заморот на безживотната кожа Во својост состав содржи хидролизиран колаген кој е задолжен за зголемување на еластичноста и измазнување на текстурата на кожата. Во својот состав содржи и глицерин и хијалуронска киселина задолжени за длабинска хидратација и навлажнување на кожата.Содржи и алантоин задолжен за смирување на иритираната кожа.

Компактен спреј за во вашата чанта кога сте излезени од дома, за секогаш да ви е при рака за да ја навлажните кожата во секое време погодно за вас.
Наменет е за сите типови на кожа, за лице и тело.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница