Добивате 11 Поени!

ENOUGH Collagen moisture essential cream 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете по чистење и тонирање, а можете и да нанесете од кремот по есенција или серум. Добро измасирајте за подобра апсорпција. Може да се користи наутро и навечер.
Water, Mineral Oil, Butylene Glycol, Glycerin, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl, Stearate, PEG-100 Stearate, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Sodium Hyaluronate, Urea, Polysorbate 60, Sorbitan Stearate, Dimethicone, Carbomer 940, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparaben , Betaine, Panax Ginseng Callus Culture Extract, Hydrolyzed Collagen

Опис

Хидратантна крема за лице која содржи хидролизиран колаген што ја навлажнува кожата, ја штити од губење на влажноста, ја прави кожата поеластична, помага да се заштити од разните надворешни стресори, а исто така и ја потхранува кожата обезбедувајќи и мекост, хидратација и здрав сјај. Во својот состав содржи и антиоксиданси кои пружаат одлична анти ејџ нега и ја заштитуваат и осветлуваат кожата. Глицеринот, Хијалуронската киселина и Уреата се задолжени за длабинска хидратација, навлажнување и смирување на иритираната кожа.

Колагенот во суштина е моќен блокатор во борбата против стареењето на кожата, што брзо помага да се изедначат брчки и фини линии. Колагенот ја навлажнува, измазнува, израмнува и ја храни кожата, создавајќи заштита на површината на кожата која спречува губење на влага, исто така ја подобрува нејзината еластичност , се бори против брчките, осветлува пигментација, елиминира траги од замор. Колагенот има заздравувачки, регенерирачки и смирувачки ефекти и ја обновува структурата на кожата

Хидратантен крем наменет за сите типови на кожа, особено за сува и дехидрирана кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница