Добивате 9 Поени!

ENOUGH Collagen 3in1 Sun cream SPF50 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

27 на залиха

Пред излегување 20/30 минути нанесете соодветна количина на лицето и вратот и сите делови од телото кои се изложени на сонце. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Purified Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium dioxide, Ethylhexyl Salicylate, 4-Methylbenzylidene Camphor, Butylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Cetyl Ethylhexanoate, Butyl Alcohol, Butylmethoxydibenzoyl Methane, Glycerin, Polysorbate 60, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, Beeswax, Silica, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Polymethyl Methacrylate, Carbomer, Xanthan Gum, Dimethicone, Sunflower Seed Oil, Fragrances, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Collagen (0.1%), Disodium EDTA, Raven Extract, Rosemary Extract, Oreganoflower / Leaf Stem Extract, Thyme Extract.

Опис

Крема со заштитен фактор СПФ50+++, формулирана со колаген, кој ќе ја направи вашата кожа мазна, мека и хидрирана додека ефикасно ќе ја штити од негативните ефекти на ултравиолетовите зраци. При нанесување длабоко ја хидрира кожата и спречува сувост и лупење, ги осветлува дамките од сонцето, лузни од акни и го изедначува тонот на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница