Добивате 10 Поени!

ENOUGH Collagen 3in1 Foundation 21 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

3 на залиха

На чиста кожа нанесте со четка или со сунѓерче до посаканата покриеност.
Water, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Butylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate, Niacinamide, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Ozokerite, Sodium Chloride, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, CI 77492, Stearalkonium Hectorite, Sodium Hyaluronate, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, CI 77491, CI 77499, Beta-Glucan, Triethoxycaprylylsilane, Hydrolyzed Collagen, Paeonia Lactiflora Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Polygonum Multiflorum Root Extract, Phellinus Linteus Extract, Morus Alba Bark Extract, Sophora Flavescens Root Extract, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Angelica Gigas Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Fragrance, Betaine, Adenosine, Centella Asiatica Extract

Опис

Пудра за лице со колаген која што е со 3 својства за навлажнување, ефект против стареење и осветлување на кожата. Со СПФ 15 ќе ја заштити вашата кожа од штетните ултравиолетови зраци. Ќе создаде совршена рамнотежа и долготрајна покриеност, за изедначување на тенот и да му даде сјај и свежина. Благодарение на хидролизираниот колаген во составот ќе ја засити кожата со влага на клеточно ниво, зголемувајќи ја нејзината еластичност и цврстина. Високо пигментирана тексутра која што се прилагодува на тонот на кожата, покривајќи ги несовршеностите на кожата без лупење, без да ги затне порите и не остава масен слој. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница