Добивате 12 Поени!

ENOUGH Collagen 3in1 Cream 50gr

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

10 на залиха

Нанесете соодветна количина на лицето и вратот, а потоа лесно тапкајте за подобра апсорпција.
Purified water, mineral oil, glycerin, dipropylene glycol, cetearyl alcohol, niacinamide, glyceryl stearate, beads wax, glyceryl stearate, piza -100 stearate, piza -40 Stearate, titanium dioxide, propylene glycol, aluminum hydroxide, triethoxycaprylyl silane, dimethicone, triethanolamine, carbomer, clofenesin, butylene glycol, xanthan gum, Stearic acid, fragrance, phenoxyethanol, adenosine, disodium dithiane, hydrogenated polydecene butylene glycol dicaprylate / dicaprate, caprylylglycol, 12-hexane diol, hydride Rolled de collagen (1000ppm), star anise extract, centella extract, walnut root extract, golden extract, green tea extract, Spain Licorice root extract, chamomile flower extract, rosemary leaf extract

Опис

Хидратантна крема (3 во 1) со “паметна формула” која обезбедува оптимално потхранување и хидратација на кожата. Изобилува со активни анти ејџ состојки кои се задолжени за зголемување на еластичноста на кожата и нејзиното тонирање, помага во измазнување на брчките и фините линии како и спречува појава на нови. Резултат: Здрава, свежа и подмладена кожа! Наменета за сите типови на кожа.

Клучни состојки:

1. Колаген – ја навлажнува, измазнува, израмнува и ја храни кожата, создавајќи заштита на површината на кожата која спречува губење на влага, исто така ја подобрува нејзината еластичност , се бори против брчките, осветлува пигментација, елиминира траги од замор. Колагенот има заздравувачки, регенерирачки и смирувачки ефекти и ја обновува структурата на кожата;
2. Екстракт од Азиска Центела – го стимулира дејството на колаген и еластин, има антивоспалително дејство, ја подобрува циркулацијата на крвта и ги зајакнува ѕидовите на крвните садови;
3. Хијалуронска киселина – ја навлажнува, храни и измазнува кожата, го подобрува нејзиниот тен и и’ дава сјај.
4.Хијалуронска Киселина
5.Ниацинамид
6.Екстракт од зелен чај, сладок корен, камилица и рузмарин

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница