Добивате 36 Поени!

Dr.Jart Dermakeup Dis-A-Pore Beauty Balm 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина крем за на целото лице и рамномерно распоредете го, мазно тапкајте.
Water, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide (Ci 77891), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide (Ci 77947), Peg-10 Dimethicone, Butylene Glycol, Niacinamide, Pentylene Glycol, Polymethylsilsesquioxane, Disteardimonium Hectorite, Cyclomethicone, Dimethicone, Methylpropanediol, Dimethicone Crosspolymer, Iron Oxides (Ci 77492), Phenoxyethanol, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Magnesium Sulfate, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Polybutene, Cetearyl Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Iron Oxides (Ci 77491), Stearic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Iron Oxides (Ci 77499), Ethylhexylglycerin, Bentonite, Adenosine, Disodium Edta, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Olive Oil Decyl Esters, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Glycerin, Citric Acid, Hydrated Silica, Juniperus Mexicana Oil, Lactic Acid, Squalene, Chlorella Vulgaris Extract, Alcohol, Sea Salt, 1,2-Hexanediol, Lecithin, Pistacia Lentiscus (Mastic) Gum, Tocopherol, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Angelica Keiskei Extract, Corchorus Olitorius Leaf Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Nelumbo Nucifera Root Extract, Repagermanium

Опис

Свиленкаста, мазна, матирачка текстура дизајнирана да ги покрие несовршеностите и да го минимизира изгледот на порите, правејќи ја кожата да изгледа беспрекорно.

Оваа се-во-едно, иновативна формула за матирање на порите овозможува беспрекорна покривност, заштита од сонце и хидратација. Совршената мешавина од прав за матирање и еластичен свилен полимер дава цврста адхезија и ги покрива флеките и порите, фините линии и нерамниот тон на кожата. Помага да се изедначи и исчисти кожата со таргетирање на широки пори, додека екстрактите од билки го контролираат прекумерниот себум и даваат свеж изглед цел ден.

Овој троен функционален крем се одликува со мал сферичен прав кој темелно ги исполнува и покрива порите, додека обезбедува нелеплива адхезија. Формира примарен штит за штитење на бариерата на кожата и реактивно обновување на кератин за помазна кожа, а обезбедува и UV заштита SPF 35 / PA +++.

Достапен е во една универзална нијанса (Светло -беж) и дава свиленкаста и мека покривност на нерамната текстура на кожата и создава светла и здрава кожа со розово – беж тон.

Овој ББ крем е хипоалергичен и е тестиран од дерматолози.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница