4% попуст Добивате 50 Поени!

Dr.Jart+ Cicapair Tiger grass color correcting treatment 50ml

2.590ден 2.486ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

22 на залиха

Нанесете мала количина рамномерно преку лицето како последен чекор во дневната рутина. Кремата ќе ја промени бојата од зелено-беж во прилагодената нијанса додека го нанесувате на вашето лицето.
Aqua, Cyclopentasiloxane, CI 77891, Dimethicone, Caprylyl Methicone, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Lauryl PEG-8 Dimethicone, Octyldodecanol, Phenyl Trimethicone, Triethylhexanoin, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Niacinamide, Tridecyl Trimellitate, Trimethylsiloxysilicate, Disteardimonium Hectorite, 1,2-Hexanediol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, PEG-10 Dimethicone, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, CI 77491, Glyceryl Tribehenate/Isostearate/Eicosandioate, Magnesium Sulfate, CI 77492, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearic Acid, Alumina, Panthenol, Ceresin, CI 77499, Ethylcellulose, Caprylyl Glycol, Synthetic Fluorphlogopite, CI 77288, Polyvinyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Madecassoside, Adenosine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Triethoxycaprylylsilane, Eryngium Maritimum Callus Culture Filtrate, Glycine Soja Peptide, Streptococcus Thermophilus Ferment, Aluminium Hydroxide, Asiaticoside, Houttuynia Cordata Extract, Ilex Aquifolium Leaf Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Achillea Millefolium Oil, Hedera Helix Extract, Tocopherol, Silica, Calcium Chloride, Asiatic Acid, Madecassic Acid

Опис

Dr.Jart+ Cicapair Tiger grass color correcting treatment е крема која има СПФ22 PA++ притоа има и корективно дејство што се прилагодува на природната нијанса на Вашата кожа но и го неутрализира црвенилото.

Самата крема содржи Ниацинамид и патентирана Dr.Jart+ Green Repair Solution дерма комплекс формула која е направена од повеќе билки во комбинација со Азиска Центела со што се постигнуваат повеќе ефекти:

  • зајакнување на кожата
  • хранење на кожата со минерали
  • хидрирање
  • изедначување и смирување на кожата за враќање на нејзиниот здрав изглед

 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница