Добивате 50 Поени!

Dr.Jart+ Cicapair Sleepair Ampoule-In Mask 110ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Како последен чекор од рутината за нега на кожа, нанесете соодветна количина преку текстурата на кожата. Нежно тапкајте за побрза и поефикасна апсорпција.
Water/Eau,Dipropylene Glycol, Propaned Glycerin, Caprylyl Methicone, 1,2-Hexanediol, Achillea Millefolium Oil, Houttuynia Cordata Extract, lex Aquifolium (Holly) Leaf Extract, Niacinamide, Trehalose, Vinyl Dimethicone, Butylene Glycol, Dimethiconol, Cetyl Dimethicone, Chondrus Crispus Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyvinyl Alcohol, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Tromethamine, Caprylyl Glycol, Dehydroxanthan Gum Sodium Acrylate/Sodium Acryloyidimethyl Taurate Copolymer, Polyisobutene, Hedera Helix (vy) Extract, Streptococcus Thermophilus Ferment, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Adenosine, Disodium EDTA, Panthenol, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Madecassoside, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Fusidium Coccineum Ferment Filtrate, Ethylhexylglycerin, Coccinia Indica Fruit Extract, DNA, Amber Powder, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Corallina Officinalis Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Asiaticoside Methyipropanediol, Centella Asiatica Leaf Extract, Bamboo Vinegar, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Calcium Chloride, Centella Asiatica Extract, Magnesium Sulfate Eryngium Maritimum Callus Cuitu Filtrate

Опис

Маска која и пружа интензивна хидратација на уморната кожа, со силна моќ за нејзино обновување и враќање на природниот сјај и измазнета текстура на кожата додека спиете.
Со уште првото нанесување на оваа моќна маска ќе ги почувствувате 6те неверојатни ефекти за кожата: хидратација, зголемување на еластичноста на кожата, тонот, текстурата, сјајот и лифтинг на кожата. Помага во заздравување на сензитивната оштетена кожа додека ја зајакнува кожната бариера.Со геласта текстура која лесно се аплицира на кожата и формира заштитна бариера и на тој начин веднаш спречува губење на влажноста од кожата. Дерматолошки тестирана.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница