4% попуст Добивате 54 Поени!

Dr.Jart+ Ceramidin Skin Barrier Moisturizing Cream 50ml

2.790ден 2.678ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

11 на залиха

Нанесете соодветна количина на лицето и со нежни кружни движења масирајте по кожата до целосна апсорпција. Избегнувајте ги очите и устата.
Water\Aqua\Eau, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dipropylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Methyl Trimethicone, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, 1,2-Hexanediol, Phenyl Trimethicone, Dicaprylyl Ether, Cetearyl Olivate, Panthenol, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, 2,3-Butanediol, Cetearyl Glucoside, Ceramide Np, Ceramide Ng, Ceramide Ns, Ceramide As, Ceramide Ap, Cholesterol, Pentaerythrityl Distearate, Hydrogenated Lecithin, Palmitic Acid, Stearic Acid, Microcrystalline Cellulose, Glyceryl Stearate Se, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Cellulose Gum, Dextrin, Glyceryl Polymethacrylate, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Citronellol, Tocopherol, Yellow 5 (Ci 19140)

Опис

Хидратантен крем кој што ќе создаде цврста бариера на кожата и ќе ја навлажнува кожата. Формулиран е со 5 Цера-комплекс(церамиди) и пантенол, кој што се главни во одржување на силна, цврста и еластична кожна бариера. Оваа крема е наменета за многу сува кожа, ќе го намалат чешањето и непријатноста предизвикано од сувата кожа и ќе се зајакне кожата по природен пат. Кремот има кадифена боја, мека текстура која што по нанесување веднаш се апсорбира. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница