10% попуст Добивате 36 Поени!

Dr.Ceuracle VEGAN KOMBUCHA TEA GEL CREAM 75g

1.999ден 1.799ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

3 на залиха

По миење и тонирање на кожата, нанесете соодветна количина и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Water, Glycerin, Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Dicaprylyl Ether, Glycereth-26, Niacinamide, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Saccharomyces Ferment Filtrate, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Laminaria Japonica Extract, Hydroxyacetophenone, Camellia Sinensis Leaf Water, Polyquaternium-51, Helianthus Annuus (sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Ethylhexylglycerin, Fructooligosaccharides, Beta-Glucan, Hydrogenated Lecithin, Carbomer, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Dextrin, Phellinus Linteus Extract, Arctium Lappa Root Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Xanthan Gum, Tromethamine, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Schisandra Chinensis Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Tocopherol

Опис

Хидратантна веганска крема со геласта текстура која пружа длабинска хидратација и потхранување на безживотната кожа. Во својот состав содржи 20% екстракт од комбуха (ферментиран црн чај) кој изобилува со пробиотици и Витамин Б го зајакнува имунитетот, ја зајакнува кожната бариера и има антивоспалителни својства. Исто така содржи и 58.9% вода од листови од зелен чај кои има заштитни антиоксидативни својства за смирување на секоја иритација на кожата. Заедно овие две состојки пружаат длабинско потхранување на кожата со танини, амино киселини и протеини кои го подобруваат севкупното здравје на кожата и ја подмладуваат. Содржи исто така и екстракт од овошјето omija кое изобилува со витамини.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница