10% попуст Добивате 36 Поени!

Dr.Ceuracle VEGAN KOMBUCHA TEA ESSENCE 150ml

1.999ден 1.799ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

3 на залиха

По миење на лицето, добро протресете го шишето и нанесете соодветна количина на лицето. Можете да нанесете и неколку слоја. Нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Camellia Sinensis Leaf Water, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Saccharomyces Ferment Filtrate, Triethylhexanoin, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Water, 1,2-Hexanediol, Methylpropanediol, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Lecithin, Trilaureth-4 Phosphate, Polyquaternium-51, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Butylene Glycol, Dextrin, Ceramide NP, Ethylhexylglycerin

Опис

Извонредниот мултитаскер кој се апсорбира како тонер, а дејствува како крема/есенција, Dr. CEURACLE Vegan Kombucha Tea Essence перфектен за секој тип на кожа. Во комбинација, екстрактот од комбуха со ботаничките растенија и потхранувачкото масло од семиња дејствуваат за постигнување на здрав, енергичен и блескав изглед на кожат  особено кога кожата ја чувствувате премногу сува и затегната или масна на површината (дехидрирана кожа). Богата со пробиотици и Витамин Б, екстактот од комбуха помага во зајакнување на кожата и се бори против слободните радикали а истовремено пружа длабинска хидратација. Екстрактите од зелениот чај и овошјето omija кои се моќни антиоксиданти ја надополнуваат хидратацијата и заштитата. Маслото од сончоглед дополнително ја потхранува и подмладува кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница