20% попуст Добивате 18 Поени!

Dr.ato TRIPLE-HYALURON MOISTURE LOTION 310ML

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

После бањање, исушете ја кожата со пешкир и нанесете соодветна количина по целото тело
Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Cetyl Ethylhexanoate, Canola Oil, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cetearyl Alcohol, Glyceryl stearate, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Fragrance, Camellia Japonica Seed Oil, Portulaca Oleracea Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Tromethamine, Pentylene Glycol, Beta-Glucan, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrogenated Lecithin, Polyglutamic Acid, Tropolone, Squalane, Sodium Acetylated Hyaluronate, Cholesterol, Ceramide NP, Phytosteryl/octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Phytosphingosine

Опис

Хидрирачки лосион за тело, кој што содржи тројна хијалуронска киселина со различни молекуларни големини кои што се апсорбираат во кожата во сите слоеви. Има оптимизирана формула за навлажнување која што обезбедува влажност веднаш и длабоко во слоевите на кожата од надвор кон внатре. Овој лосион и нуди на оштетената и сувата кожа смирувачки ефекти од проблемите како црвенило, иритација, оштетување од сонце и чешање поради сувост, оставајќи ја свиленкасто мазна, еластична, хидрирана и мекако како на бебе. Овој лосион може да се користи и за вашите најмалечки, дури и како лосион за масажа за пред спиење. Има идеална pH5.5 вредност која што  е идеална за кожаа. Не содржи никакви штетни состојки, без алергени и без мириси.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница