20% попуст Добивате 24 Поени!

Dr.ato MOISTURE DAILY SUN PROTECTOR 50ML

1.490ден 1.192ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

4 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Zinc Oxide, Dibutyl Adipate, Propylheptyl Caprylate, Cyclohexasiloxane, Dipropylene Glycol, Dicaprylyl Carbonate, Butyloctyl Salicylate, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Niacinamide, Caprylyl Methicone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Hydrogenated Lecithin, Titanium Dioxide, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Triethoxycaprylylsilane, 1,2-Hexanediol, Polymethylsilsesquioxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Tocopherol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Squalane, Cholesterol, Ceramide NP, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Phytosphingosine, Fragrance

Опис

Крема со SPF50+ PA++++ е наменета за вашите најмалечки, оваа крема е формулирана за сензитивна кожа за да заштити кожата од УВ зраци и да ја хидрира кожата на лице без да остави масен и бел слој. Содржи тројна хијалуронска киселина, BM-Simulipuds, церамиди и цика за хидрирање и зајакнување на кожната бариера и да ја заштити од надворешните влијанија. Формулата на вода-масло е идеална бидејќи нуди лесна крема која што после нанесување не остава никаков слој на кожата, како ништо да немате нанесено ќе ја чуствувате.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница