10% попуст Добивате 4 Поени!

DERMALOGY Real Ferment Micro Essence 10ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

24 на залиха

Користете ја секојдневно, наутро и навечер по чистење на лицето. Ставете во дланките или користете памучни тупфери и нежно нанесете низ цело лице и врат. Тапкајте нежно додека не се апсорбира
Bifida Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate, Betula Alba Juice, Rice Ferment Filtrate (Sake), Aspergillus Ferment, Glycerin, Dipropylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Water, Betaine, Camellia Sinensis Leaf Extract Ethylhexylglycerin, Trehalose, Lactobacillus, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Caprylyl Glycol, Trideceth-10, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, 1,2-Hexanediol, Tropolone, Allantoin, Butylene Glycol, Coptis Japonica Extract, Arginine, Hydroxypropyl, Methylcellulose, Hydrogenated Lecithin, Calcium, Carbonate, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Niacinamide, Dextrin, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Phenoxyethanol, Histidine, Methionine, Cysteine

Опис

Длабоко хидрирачка есенција за осветлување која содржи повеќе од 93% природно ферментирани состојки, вклучително и ферментиран бифида лизат и 28% ферментиран сахаромицис филрат кои даваат инстант влажност на кожата.

Оваа ферментирана есенција без мирис е формулирана со 17% сок од бреза која дава хидратација и 9% екстракти од ориз кои ќе ја осветлат кожата однатре. Богата со природни осветлувачи, антиоксиданси и состојки кои комуницираат со клетките, оваа есенција е клучна за блескава, еластична и „медена кожа“.

Што е тоа „медена кожа„?

„Медена кожа“ во суштина е сјај на повисоко ниво кој следи по сјајот на здрава кожа. Имајте на ум дека здрава, нормална кожа не подразбира дека е перфектна и без пори. Здрава кожа значи дека е избалансирана и тоа е различно кај секој од нас.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница