10% попуст Добивате 19 Поени!

Dear Klairs Rich Moist Foaming Cleanser 100 mL

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

46 на залиха

1. Запенете соодветна количина од чистачот со вашите дланки со малку топла вода. 2. Масирајте го вашето лице нежно со пената со кружни движења. 3. Исплакнете темелно со млака вода.
Aqua (Water), Sodium Lauroyl Sarcosinate, Glycerin, Propylene Glycol, Lauric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethyl Sulfone, Betaine, Stearic Acid, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Potassium Hydroxide, Chamaecyparis Obtusa Water, Ananas Sativus (Pineapple) Fruit Extract, Butylene Glycol, Chlorphenesin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, 1,2-Hexanediol, Capric Acid, Sodium Hyaluronate, Citric Acid, Panthenol, Pyridoxine HCl, Palmitic Acid, Arachidic Acid, Propanediol, Oleic Acid, Lysine HCl, Sodium Ascorbyl Phosphate, Acetyl Methionine, Theanine, Proline, Corchorus Olitorius Leaf Extract, Hibiscus Mutabilis Flower Extract, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Arctium Lappa Root Extract, Apium Graveolens (Celery) Extract, Brassica Rapa (Turnip) Leaf Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit/Leaf/Stem Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopheryl Acetate, Papain, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Extract, Hydrolyzed Pea Protein, Phytosterols, Lecithin, Squalane, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Beta-Glucan, Ceramide NP, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Panax Ginseng Callus Culture Extract

Опис

Пена за чистење која што користи амино киселина(главна компонента на протеинот) немсто хемиски дериват (SLS). Исто така содржи и хијалуронска киселина и 3 типа на церамиди кои што обезбедуваат максимална хидратација за помека кожа, и лист од чајно дрво и екстракт од Houttuynia Cordata кои ги третираат проблемите со кожата. Ова средство за чистење овозможува нежно миење на лицето со обилна пена. Ефикасно ги отстранува нечистотиите и остатоците од кожата за да биде хидрирана и мазна по чистењето.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница