10% попуст Добивате 33 Поени!

Dear Klairs Midnight Blue Calming Cream 60 g

1.860ден 1.674ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

26 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Aqua (Water), Cetyl Ethylhexanoate, Glycerin, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Centella Asiatica Extract, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Argania Spinosa Kernel Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sorbitan Sesquioleate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Portulaca Oleracea Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Candelilla Cera, Chlorphenesin, Polysorbate 60, 1,2-Hexanediol, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Lecithin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Morus Alba Root Extract, Guaiazulene, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Arachidic Acid, Palmitic Acid, Oleic Acid, Lecithin, Acetyl Glutamine, Bacillus/Folic Acid/Soybean Ferment Extract, sh-Oligopeptide-1, sh-Oligopeptide-2, sh-Polypeptide-1, sh-Polypeptide-11, sh-Polypeptide-9, Caprylyl Glycol, Acetyl Hexapeptide-8

Опис

Најпродаваниот смирувачки крем Midnight Blue е идеален за кожа која покажува знаци на црвенило и воспалени, овој нежен крем веднаш ја смирува чуствителната кожа. Една од главните состјки е Guaiazulene, растителна компонента извлечена од масло од камилица, која игра клучна улога во смирувањето на црвенилото и иритацијата и делува како природна боја на кремот со својата природно виолетова боја Исто така содржи и Centella Asiatica состојка која се користи за смирување и ублажување на воспалената кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница