10% попуст Добивате 17 Поени!

Dear Klairs Gentle Black Facial Cleanser 140 mL

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина на рацете и правете кружни движења. Нежно масирајте на кожата и исплакнете со млака вода.
Water, Glycerin, Sodium Cocoyl Glycinate, Sodium Lauroyl Glutamate, 1,2-Hexanediol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Lauryl Betaine, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Sodium Chloride, Decylene Glycol, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Nigella Sativa Seed Extract, Hydrogenated Lecithin, Fructooligosaccharides, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Beta-Glucan, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Tuber Melanosporum Extract, Tocopherol, Ceramide Np, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Aspartic Acid, Acetyl Hexapeptide-8

Опис

  Чистач за лице со ниска pH вредност, нежно ги отстранува нечистотиите од кожата со хидратантен финиш. Има кремаста густа текстура, мек и благ е на кожата без да предизвикува иритација.Веганската формула која се состои од црн комплекс – екстракт од Tuber Melanosporum (тартуфи), екстракт од овошје Rubus Fruticosus (капина), екстракт од семе Nigella Sativa, екстракт од семе од глицин соја (соја) за подобрување на хидратацијата и здравјето на кожата. Се одликува со хипоалергична формула, погодна за чувствителна кожа.  

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница