10% попуст Добивате 25 Поени!

Dear Klairs Gentle Black Deep Cleansing Oil 150 mL

1.380ден 1.242ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

30 на залиха

1. Испумпајте соодветна количина од маслото на дланката и масирајте на сува кожа. 2. Темелно исплакнете со млака вода.
Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Isononyl Isononanoate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Isopropyl Myristate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Polysorbate 20, Fragrance, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Carapa Guaianensis Seed Oil, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil

Опис

  Масло за чистење на кожата, длабински ја чисти кожата нежно, но ефикасно ги отстранува остатоците од шминката без да предизвика иритација на кожата. Формулирано е со природни масла од црн грав за контрола на производството на себум, масло од црн сусам за антиоксидативни дејства и спречува дехидрација на кожата и масло од семе од црна рибизла за зајакнување на заштитниот слој на кожата и регенерација на клетике на кожата. Се одликува и со хипоалергена формула погодна и за чуствителна кожа. Ги отстранува остатоците од шминка и СПФ креми без да ја остави кожата сува и затегната. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница