10% попуст Добивате 29 Поени!

Dear Klairs Freshly Juiced Vitamin E Mask 90 g

1.620ден 1.458ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Земете соодветна количина на дланките и разнесете ја преку целото лице. Нежно тапкајте за побрза и поефикасна апсорпција. Може да се користи и како дневен и ноќен крем.
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Carrageenan, Gellan Gum, Betaine, Algin, Mannan, Ceramide NP, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Chlorphenesin, Arginine, Ethylhexylglycerin, Centella Asiatica Extract, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Salicornia Herbacea Extract, Phragmites Communis Extract, Adenosine, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Cananga Odorata Flower Oil

Опис

Маската со свежо цеден витамин Е ја хидрира кожата и ги подобрува ефектите на производите со витамин Ц. Формулиран е со ниацинамид и аденозин, кој дава различни ефекти за подобрување на кожата, а може да се користи и како навлажнувачки крем.

Хидратантната маска комбинирана со витамин Е и ниацинамид за да испорача антиоксиданси и придобивки за осветлување на кожата а истовременот да ги поправи оштетувањата од слободните радикали и потемнувањето предизвикано од изложеност на УВ зраци. Оваа маска помага во подмладување на кожата и ја подобрува способноста на кожата да ја апсорбира влажноста и од другите производи од рутината, со што ја прави погодна за екстремно сува кожа. Ниацинамидот го намалува лачењето на себум и го балансира тенот на кожата, со што исто така е одлична маска и за оние со мрсна кожа и склона кон акни. Аденозинот е задолжен за зајакнување на кожата, преку потикнување на синтезата на колаген. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница