10% попуст Добивате 23 Поени!

Dear Klairs All-day Airy Sunscreen 50 g

1.260ден 1.134ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

68 на залиха

Пред излегување 20/30 минути нанесете соодветна количина на лицето и вратот и сите делови од телото кои се изложени на сонце. Реаплицирајте на 2/3 часа .
Aqua (Water), Dibutyl Adipate, Butyloctyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polysilicone-15, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethylsilsesquioxane, Glycerin, Niacinamide, Polyglyceryl-6 Stearate, Cetearyl Olivate, Microcrystalline Cellulose, Panthenol, Silica, Sorbitan Olivate, Dipropylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-6 Behenate, Allantoin, Caprylyl Glycol, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Adenosine, Cetearyl Alcohol, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Portulaca Oleracea Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Laminaria Japonica Extract, Viola Mandshurica Flower Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Lepidium Meyenii Root Extract, 1,2-Hexanediol, Lycium Chinense Fruit Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Berberis Vulgaris Root Extract, Morus Nigra Fruit Extract

Опис

Крем со заштита од сонце со SPF 50+ PA++++, ја штити вашата кожа од УВ зраци без да остави бели траги. Лесна текстура и освежувачки финиш кој ја прават вашата кожа сјајна и свежа без масни слоеви. Формулиран е со благи состојки и навлажнуваки што го прави одличен за сите типови кожа, вклучително и оние со чуствителна и мрсна. Може да се користи како последен чекор од утринската рутина или како подлога за шминка. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница