14% попуст Добивате 12 Поени!

CP-1 Premium Silk Ampoule 150ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

3 на залиха

1. Нанесете од серумот на чиста и влажна коса и нанесете рамномерно по косата. 2. Не го измивајте производот од косата.
Aqua, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Amodimethicone Dipropylene Glycol, Behentrimonium Chloride, Trideceth-12, Stearamidopropyl Dimethylamine, Steartrimonium Chloride, Flavor, 1,2- Hexanediol, Hydrolyzed Silk, Polyquaternium-7, Polyquaternium-10, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Illicium Verum (Anise) Fruit Extrac,tGlycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil Hydrolyzed Wheat Protein, Collagen, Elastin, Keratin Amino Acids, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Collagen, Hydrolyzed Elastin, Hydrolyzed Keratin, Lysine, Histidine, Arginine, Aspartic Acid, Threonine, Serine, Glutamic Acid, Proline, Glycine, Alanine, Valine, Methionine, Isoleucine, Leucine, Tyrosine, Phenylalanine, Cysteine, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cocos Nucifera(Coconut) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Disodium EDTA, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin.

Опис

Серумот кој не се измива CP-1 Premium Silk Ampoule е препорачан за сува и оштетена коса. Лесната текстура на овој производ и пружа на косата измазнувачки ефект и значително олеснување на чешлањето на косата. Овој серум ја заштитува косата од термалните ефекти, ја обновува оштетената структура и ја навлажнува и хидрира косата. По користење на овој серум, косата е посјајна и поздрава. Серумот помага во одржување на влажноста во структурата на косата и спрегува фрагилност.
Составот на овој серум содржи:
– Хидролизирана свила која е наменета за активно потхранување со нутриенти и обновување на кожата на скалпот и нејзино омекнување, еластицитет и сјај.
– Колагенот ги пополнува и омекнува оштетените делови од структурата на косата.
– Пченичните протеини имаат навлажнувачки, хидратантен и зајакнувачки ефект и пружаат на косата сјај, го зголемуваат еластицитетот и густината.
– Кератинските амино киселини се комплекс на амино киселини кои произлегуваат од кератински протеин. Навлегуваат во косата и го зголемуваат хидратантниот и навлажнувачки ефект. Останати состојки се: масла од сладок бадем, сончоглед, кокос, камелија и арган кои темелно ја потхрануваат и омекнуваат косата, ја намалуваат кршливоста на влакното и олеснуваат нејзиното чешлање.

Соодветен за користење за секој тип на коса, особено за оштетена и третирана коса.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница