10% попуст Добивате 14 Поени!

CP-1 Premium Hair Treatment 250ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

31 на залиха

Нанесето го производот на чиста, измиена мокра коса која ја умате добро исцедено по миењето. За подобар ефект, по нанесувањето можете да ја загреетее третираната коса со фен а со тоа ќе му овозможите на влакното полесно и подобро впивање на производот. По 5 до 10 минути од нанесувањето на производот потребно е да се исплакне косата со млака вода.
Екстракт од семе од киноа Корисно за комбинацијата на протеини, а исто така и на апсорпцијата на протеините, киноата, која била главен извор на протеини на Инките, содржи силна виталност и се брои во малкуте преживеани во неплодна почва изложена на над 40 Целзиусови степени, а содржи и изобилство на витамини и минерали кои и овозможуваат на косата богата исхрана и цврстина. ● 6 растителни масла Производот зодржи и 6 растителни масла: сончогледово семе, масло од кокос, масло од сладок бадем, масло од камелија, масло од арган, масло од семе од моринга. Секое од овие масла на свој начин придонесува кон јакнење и враќање на сјајот на вашата коса. Повеќето од овие масла се користени со децении како лековити. ● Останати состојки Purified water, glycerin, dimethicone, amodimethicone, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, Cyclopentasiloxane, stearothermonium chloride, behen trithromonium chloride, Chloride, shea butter, dimethicol, glyceryl stearate, phage-100 stearate, Butyleneglycol, quinoa extract, hydroxyethylcellulose, guar hydroxypropyl, Trimonium chloride, hydrolized silk, licorice extract, jojoba seed oil, collagen, highDried bean curd protein, elastin, keratin amino acid, citric acid, octagonal fennel extract, Furyl glycol, sodium hyaluronate, hydrolized collagen, hydrolyzed, Elastin, hydrolyzed keratin, golden extract, lysine, histidine, arginine, aspartic Acid, threonine, serine, glutamic acid, proline, glycine, alanine, valine, methionine, Leucine, leucine, tyrosine, phenylalanine, cysteine, argan tricornel oil, camellia oil, sweet Almond oil, coconut oil, sunflower seed oil, drumstick seed oil, disodium edetate, ceramaseIdenphi, hydrogenated lecithin, tocopheryl acetate, yellow No. 5 (CI15985), yellow 4 (CI 19140), 1,2-hexanediol, fragrance.

Опис

Вашата коса изгледа оштетено и сакате да ја третирате со производ кој е достапен и за домашна
употреба за да не морате секој пат да одите во фризерски салон? CP-1 го има совршениот производ за коса кој ќе ви даде чувство како да сте посетиле професионален фризерски салон – CP-1 PREMIUM HAIR TREATMENT за оштетена коса.
Сите знаеме дека модерната технологија како исправачи и виткачи на коса како и многуте опции
за стилизирање и боење на косата допринесуваат кон оштетување на влакното кое може да биде
многу брзо многу видливо. Вратете го здравјето на вашата коса со брилијантна мешавина од екстракти од киноа, протеини и аминокиселини кои веднаш навлегуваат во вашето влакно и му ја
враќаат силината и цврстината.
 Екстракт од семе од киноа
Корисно за комбинацијата на протеини, а исто така и на апсорпцијата на протеините, киноата, која
била главен извор на протеини на Инките, содржи силна виталност и се брои во малкуте преживеани во неплодна почва изложена на над 40 Целзиусови степени, а содржи и изобилство
на витамини и минерали кои и овозможуваат на косата богата исхрана и цврстина.
● 6 растителни масла
Производот зодржи и 6 растителни масла: сончогледово семе, масло од кокос, масло од сладок
бадем, масло од камелија, масло од арган, масло од семе од моринга. Секое од овие масла на
свој начин придонесува кон јакнење и враќање на сјајот на вашата коса. Повеќето од овие масла
се користени со децении како лековити.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница