10% попуст Добивате 6 Поени!

CP-1 Keratin Concentrate Ampoule 10ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Не е потребно измивање на ампулата. Истата делува континуирано на влакното, овозмужувајќи регенерација и хидратација на влакното.
Water, butylene glycol, dipropylene glycol, glycerin, hydrogenated castor oil PEG-60, myristyl alcohol, styrrimony chloride, hydrolysed keratin, panthenol, caprylyl glycol, laminaria extract, glycine seed extracts (soybean), glycine poppy seed extract (soybean), seed extract Sesame (sesame), Extract from the extract of oryzy (rice), Fruit extract Solanum Melongen (fruit extract), Extract of the leaves of the Adagnonia digate, Fruit extract Solanum Melongen (fruit extract), Extract of the leaves of the adonon digitis and, Gritsirriza root extract (licorice) Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed oil, hydrolyzed collagen, hydrolysed wheat protein, elastin, amino acid Keratein, 1,2-hexanediol, flavor, yellow 4 (0.1%), yellow 5 (0, 1%).

Опис

Ампула за оштетена коса – лесно и помалку мрсно масло полно со вода кое продира брзо во косата, заштитувајќи ја екстремно оштетената и сува коса.

Хидролизираниот колаген длабоко ја храни косата, правејќи ја еластична. Кератинскиот протеин ја подобрува косата, а текстурата полна со вода го задржува сјајот и сјајот долго време, додека длабоко ја навлажнува и ја храни косата.

Оваа ампула може да се користи на три начини:

  • По шампонирање, нанесете мала количина на влажна или целосно исушена коса, првенствено на оштетените врвови на косата.
  • Истурете 3-5мл во фарба за коса пред да ја нанесете фарбата на косата, за да го намалите оштетувањето на косата.
  • Нанесете мала количина на врвот на оштетената коса ноќе, и користете го овој производ како ноќен третман на косата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница