10% попуст Добивате 25 Поени!

CP-1 Head Spa Scalp Scaler 250ml

1.390ден 1.251ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

1 на залиха

1. Нанесете мала количина од производот на навлажнет скалп и нежно масирајте со вашите прсти 2-3 минути. 2. Исплакнете темелно со многу вода и користете кондиционер. Не го користете производот како замена за шампон.
Sodium Chloride (36%), Cocamidopropyl Betaine, Coco-Betaine, Potassium Cocoate, Coco- Glucoside, 1,2-Hexanediol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Monarda Didyma Leaf Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Freesia Refracta (Freesia Corymbosa) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Panthenol, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract, Butylene Glycol, Glycolic Acid, Fragrance.

Опис

CP-1 Head Spa Scalp Scaler е дизајниран за чистење на скалпот. Производот е дизајниран за интензивна нега за кожата на скалпот и тоа со елиминирање на првутот, намалување на лупењето и чешањето и регулирање на лачењето на лојните жлезди, како и борба против опаѓањето на косата. Со текстура на лесна крема, не само што навлегува длабоко одвнатре во подлабоките слоеви на кожата, подобрувајќи ја значително нејзината состојба, исто така и на нежен начин ја чисти косата од маснотии и нечистотии. Соодветен за користење во домашни услови и во фризерски салони.

Главните активни компоненти од кои се состои овој производ се:
-Екстракт од камелија кој ја омекнува, смирува и потхранува кожата, ги зајакнува заштитните функции на епидермисот и го обновува хидробалансот,
-Екстракт од азиска центела ја заштитува кожата од негативните ефекти на ултравиолетовото зрачење, го намалува воспалението,
-Екстракт од лист од чајно дрво ја зајакнува косата и значително ја подобрува состојбата на кожата,
– Екстракт од пеперминт обезбедува долготрајно освежувачко чувство и прочистување и служи како антисептик, го намалува лачењето на себум и релурира порите.
– Екстракт од рузмарин помага во стимулацијата на крвната микроциркулација во
капиларите, го стимулира растот на косата и има антифунгално и антибактериско дејство.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница